Kontramiting u Bijeljini: Može Srpska i bez Federacije

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Kontramiting u Bijeljini: Može Srpska i bez Federacije

Bijeljina - Mladi iz Bijeljine poručili su danas da ne žele proteste u Republici Srpskoj i založili se za očuvanje mira, dostojanstva i jedinstva u Srpskoj.

"Ne želimo BiH, ne želimo da se požari iz Federacije BiH /FBiH/ prošire u dvorište Republike Srpske", rekao je novinarima organizator kontramitinga u Bijeljini Aleksandar Babić.

Stotinjak, uglavnom mladih ljudi, okićenih srpskim trobojkama, uzvikivali su poruke podrške srpskim ratnim herojima i svojim očevima koji su stvorili Republiku Srpsku.

"Može Srpska i bez tebe", jedna je od pjesama koju su okupljeni pjevali na gradskom trgu u Bijeljini.

"Mi ne želimo zlo nikome, ali ne želimo ni požar u našoj državi i poručujemo svim političarima u FBiH da manje gledaju šta se dešava u našem dvorištu, da manje pažnje obraćaju na Republiku Srpsku, a da više gledaju svoj narod, da ih ne bi popalio kao što su zapaljene zgrade vlada kantona", rekao je Babić.

Organizatori grupe "Ne protestima u Republici Srpskoj" tvrde da se iza pokušaja organizovanja protesta i u Srpskoj kriju oni koji žele da ruše srpske gradove, koji imaju novac i zaleđinu.

Učesnici antidemonstracija u Bijeljini poručili su da niko ne smije da ruši i pali srpske gradove i državu Srpsku.

"Požar iz FBiH neka tamo i ostane, mi ćemo u Republici Srpskoj sačuvati mir", pručio je u izjavi novinarima Babić, organizator grupe "Ne protestima u Republici Srpskoj".

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.