Konkurs za upis u srednje sškole do 15. maja

D. K.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Konkurs za upis u srednje sškole do 15. maja

BANjALUKA - Konkurs za upis nove generacije učenika u srednje škole u Republici Srpskoj biće objavljen do 15. maja, rekli su "Glasu Srpske" u Ministarstvu prosvjete i kulture RS.

Upis redovnih učenika vrši se u junskom i julskom upisnom roku na osnovu javnog konkursa koji će Ministarstvo objaviti, a u školskoj 2012/13. godini planiran je upis 12.095 učenika.

- U ovoj školskoj godini upisnom politikom smo planirali upis četvorogodišnjih zanimanja - obućarski tehničar i tehničar za obradu drveta - jer su za ovim zanimanjima privrednici iskazali potrebu - naglasili su u Ministarstvu.

Dodali su da ova zanimanja upisanim učenicima garantuju zaposlenje i da su privrednici spremni da im pomognu tokom školovanja.

Prema podacima Ministarstva, deficitarna zanimanja u Srpskoj su većinom radnička zanimanja trećeg stepena složenosti, za koja tržište rada pokazuje interesovanje, i to obućari, stolari, zidari, varioci i armirači.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.