Jevreji slave Pesah

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Jevreji slave Pesah

SARAJEVO - Član Predsjedništva BiH iz Republike Srpske Nebojša Radmanović čestitao je svim pripadnicima Jevrejske zajednice u BiH veliki jevrejski praznik Pesah, sa željom da predstojeće praznične dane proslave u porodičnom miru i dobrobiti, u skladu sa viševjekovnom tradicijom jevrejskog naroda.

 - Iskreno se nadam da će ovo praznično sjećanje na izlazak Jevreja iz misirskog ropstva osloboditi u svim ljudima dobre volje ono najbolje za iskazivanje još više razumijevanja, tolerancije i povjerenja u svakodnevnom životu između pripadnika svih vjera, naroda i građana BiH, ističe se u Radmanovićevoj čestitki.

Čestitke Jevrejima uputili su i predsjednik RS Milorad Dodik, potpredsjednik RS Emil Vlajki, premijer RS Aleksandar Džombić i mnogi drugi.

Jevreji su u petak uveče počeli praznovanje Pesaha, praznika koji se slavi osam dana kao sjećanje na izbavljenje iz 400-godišnjeg egipatskog ropstva, dvanaest vijekova prije nove ere.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.