Foto: Hercegovačko Milka tele
BERKOVIĆI - U štali porodice Duka iz berkovićkog sela Hatelji, krava je otelila tele sivo-lila boje jedinstvene na ovim hercegovačkim prostorima.
Tako je krava Šarava postala prava atrakcija za mještane, a susjedi i znatiželjnici dolaze da vide i neobično tele za koje kažu da izgleda kao "da je izašlo iz čuvene reklame za Milka čokoladu".
- Kada se Šarava otelila uočili smo da je tele neobične boje, ali smo mislili da će s vremenom ta boja preći u uobičajenu. Međutim, kasnije smo shvatili da je "mališa" postaje ljubičast, baš kao u reklami. Raspitivali samo se kod veterinara otkud ova boja, a oni su mi objasnili da se najverovatnije radi o genetici - kaže Vitomir Duka.
Krava se do sada telila nekoliko puta, ali ni jedno tele nije bilo neobično.
Tele lila boje do sada viđeno samo na reklamama za "Milka'' čokolade, oteljeno je nedano i u susjednoj Srbiji.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike