Helikopter ponovo gasi vatru u selima kod Trebinja

B.Đ.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Helikopter ponovo gasi vatru u selima kod Trebinja Foto: RTRS/AI | Helikopter ponovo gasi vatru u selima kod Trebinja

TREBINjE - Helikopter Uprave za vazduhoplovstvo Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Republike Srpske ponovo je angažovan na gašenju požara na području trebinjskih sela Poljice i Luke.

Iz trebinjske Teritorijalne vatrogasno-spasilačke jedinice je rečeno da se vatra ponovo približila asfaltnoj bazi "Hercegovinaputeva" i da su sve raspoložive snage na terenu kako bi suzbile vatru, te da je helikopter ponovo angažovan nakon kraće pauze jer je imao drugu hitnu intervenciju.

U gašenju požara trebinjskim vatrogascima pomažu radnici "Hercegovinaputeva", Civilne zaštite Hidroelektrana na Trebišnjici, Javne ustanove "Ekologija i bezbjednost", Dobrovoljnog vatrogasnog društva "Lastva" i ostali.

Komandir Teritorijalne vatrogasno-spasilačke jedinice Trebinje Dejan Kašiković rekao je za „Nezavisne novine“ da su na terenu sve raspoložive jedinice.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by RTRS (@rtrsvijesti)

 

- Na terenu su pripadnici Teritorijalne vatrogasno-spasilačke jedinice Trebinje, Vatrogasnog društva Lastva, zaposleni u ‘Hercegovinaputevima’, Služba ekologija i bezbjednost, pripadnici Civilne zaštite Hidroelektrana na Trebišnjici, kao i ostale službe zaštite i spasavanja“, naveo je Kašiković.

On je istakao da borba sa vatrenom stihijom i dalje traje, te da su sve aktivnosti usmjerene na zaštitu ljudi, imovine i infrastrukture.

Povezane vijesti: 

Trebinje: Požar stigao do asfalztne baze, čeka se helikopter

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.