Foto: Formira se i luka Višegrad
VIŠEGRAD - Višegrad leži na dvije rijeke, Drini i Rzavu, i na dva akumulaciona jezera. Akumulacija HE "Bajina Bašta" duga je 54, a višegradske hidroelektrane 42 kilometra.
Iako postoje idealni uslovi za razvoj sportova na vodi i rekreativne plovidbe, stiče se utisak da su ogromne vodene površine minimalno iskorišćene.
U opštinskom Odjeljenju za privredu kažu da je zvanično u Višegradu registrovano 13 brodića i čamaca, ali da je broj neprijavljenih mnogo veći.
Jedan od vlasnika broda "Sonja" Nenad Radović kaže da su se brodari udružili i zajedničkim snagama, uz saglasnost opštinske administracije, u blizini novog mosta na Drini izgradili malo pristanište ili luku. U tu luku na lijevoj obali Drine trenutno pristaje i veže se 20 plovnih objekata.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike