Epidemija ne jenjava jedino u Banjaluci

M. L.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Epidemija ne jenjava jedino u Banjaluci

Banjaluka - Broj oboljelih od morbila se stabilizuje i smanjuje u svim regijama RS osim u Banjaluci, gdje je tokom prošle sedmice povećan broj oboljelih, saopšteno je iz Instituta za javno zdravstvo RS.

- U RS su prijavljene 2.254 oboljele osobe u 41 opštini iz svih regija - ističu u Institutu.

Dodali su da je najveći broj oboljelih registrovan u Bijeljini, Bileći i Bratuncu.

- Analizom je utvrđeno da najveći procenat oboljelih nema podatke o vakcinaciji, njih 39 odsto, dok je nepotpuno vakcinisano 36 odsto, a 17 odsto pacijenata nije vakcinisano. Osam odsto oboljelih je imalo uredan vakcinalni status - naglašavaju u Institutu i dodaju da je od početka epidemije hospitalizovano 119 oboljelih, a da smrtnih slučajeva nije bilo.

Epidemija morbila prijavljena je u 17 gradova - Istočnom Sarajevu, Palama, Modriči, Doboju, Bijeljini, Bratuncu, Bileći, Loparama, Ugljeviku, Srebrenici, Istočnoj Ilidži, Banjaluci, Foči, Trebinju, Zvorniku, Višegradu i Petrovu.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.