Dušan Jovanović novi predsjednik SPKD Prosvjeta

Srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Dušan Jovanović novi predsjednik SPKD Prosvjeta

Pale - Dušan Jovanović iz Šamca izabran je za predsjednika Srpskog prosvjetnog i kulturnog društva /SPKD/ "Prosvjeta". Jovanović je dugogodišnji ugledni aktivista "Prosvjete", a od 2005. do 2012. godine obavljao je dužnost predsjednika Društva, saopšteno je iz SPKD "Prosvjeta".

Na Palama je juče, u prisustvu velikog broja delegata, održana Vanredna izborna skupština SPKD "Prosvjeta" na kojoj su izabrani novi Nadzorni odbor, Glavni odbor i predsjednika Društva, koji je istovremeno i predsjednik Glavnog odbora i Skupštine Društva.

Na prijedlog dosadašnjeg predsjednika Društva Mihajla Vujovića, za novog predsjednika izabran je Dušan Jovanović.

Nakon Skupštine održana je i prva sjednica novoizabranog Glavnog odbora, na kojoj su za njegove potpredsjednike izabrani Mihajlo Vujović, Danka Mitrović i Velemir Avdalović.

Skupština je usvojila zaključak kojim se, kao neprihvatljivom i štetnom po interese srpskog naroda i srpskog jezika, odbacuje nedavno donesena deklaracija o takozvanom zajedničkom jeziku, navodi se u saopštenju.

Tim povodom SPKD "Prosvjeta" će objaviti i posebno saopštenje. 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.