Dug za bolovanja smanjen za 1,5 miliona maraka

D. O.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Dug za bolovanja smanjen za 1,5 miliona maraka

Banjaluka - Fond zdravstvenog osiguranja Republike Srpske početkom maja ove godine poslodavcima je na ime refundacija bolovanja dugovao 39 miliona maraka, što je za 1,5 miliona ili 3,7 odsto manje u odnosu na početak godine.

- U prva četiri mjeseca ove godine trošak za bolovanja duža od mjesec iznosio je 2,5 miliona maraka, a u istom periodu poslodavcima su uplaćena četiri miliona KM - rekli su u fondu.

Na bolovanjima do 30 dana u prosjeku je u prvom kvartalu mjesečno bilo 9.000 radnika, a duže od 30 dana njih 3.800.

Najčešća oboljenja zbog kojih su radnici privremeno morali da odsustvuju sa posla su povrede, trovanja, bolesti mišićno-koštanog sistema i tumori.

Iz Fonda zdravstva poručuju da obaveze prema poslodavcima izmiruju u skladu sa ostvarenim prihodima.

- Naša potraživanja od poslodavaca na kraju prošle godine, zaključno sa 31. decembrom, iznosila su 279,6 miliona maraka - podsjetili su iz fonda.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.