Foto: Doder: Svi požari pod kontrolom
Istočno Sarajevo - Na svim požarištima u Republici Srpskoj danas je stabilno stanje i svi požari su stavljeni pod kontrolu, rekao je direktor Republičke uprave Civilne zaštite Milimir Doder, prenose agencije.
- Sve požare smo stavili pod kontrolu, a u tome nam je pomogla i noćašnja kiša na području Hercegovine - rekao je Doder i dodao da danas nemaju nijedan požar koji je zabrinjavajući.
Doder je naglasio da su prethodnih dana angažovani vatrogasci, radnici šumskih gazdinstava i pripadnici Civilne zaštite, koji su dobro odradili posao.
On je podsjetio da su proteklih dana na svim područjima imali dobru sinhronizaciju među učesnicima u gašenju požara.
Doder je istakao da nije izgorela nijedna kuća, niti su imali povrijeđenih.
Trebinje: Kiša ugasila veliki šumski požar u rejonu Ljubomira
Kiša koja je padala na području Trebinja ugasila je veliki šumski požar u rejonu Ljubomira koji je “progutao” hektare niskog rastinja i šume.
U trebinjskoj Teritorijalnoj vatrogasnoj jedinici rekli su da je jučerašnji udar groma izazvao poslije podne požar u blizini Crkvine iznad Trebinja, koji je ugašen.
Komandir bilećkih vatrogasaca Radomir Radmilović rekao je da je kiša pomogla u gašenju vatrene stihije u rejonu Mirilovića, ali je i dalje aktivan požar u mjestu Brestica.
- Vatra se širi prema Baba planini i nepristupačnom terenu, pa je teško gasiti - objasnio je Radmilović.
U Trebinju je juče poslije podne palo 38 litara kiše po metru kvadratnom, a u Bileći svega jedan litar.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike