Doček moštiju Svetog Pantelejmona sa Kipra

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Doček moštiju Svetog Pantelejmona sa Kipra

Istočno Sarajevo - U sklopu obilježavanja 20 godina opštine Istočni Stari Grad i deset godina od osveštanja hrama Svetog Pantelejmona na Vučijoj Luci, danas će biti upriličen doček moštiju ovog svetitelja sa Kipra, prenose agencije.

Načelnik opštine Istočni Stari Grad Bojo Gašanović potvrdio je da će doček moštiju biti upriličen u 20 časova kod hrama u Vučijoj Luci.

Prije toga biće položeni vijenci na spomenik palim borcima, a poslije toga biće održana svečana sjednica Skupštine opštine tokom koje će biti dodijeljene zahvalnice i novčana nagrada najboljem studentu i učenicima srednje i osnovne škole, te najboljim sportistima sa područja opštine.

Gašanović je napomenuo da će u okviru obilježavanja krsne slave opštine danas biti organizovan i turnir u džudou.

Obred lomljenja slavskog kolača biće upriličen sutra.

Načelnik Gašanović je podsjetio da je opština osnovana 14. februara 1992. godine voljom srpskih odbrnika opštine Stari Grad u hotelu “Evropa”, a za prvog predsjednika opštine je izabran Kosta Plakalović.

On je istakao da na početku, u ratnim godinama, ova opština nije raspolagala ni objektima, niti infrastrukturom, ali je opstala voljom naroda razvijajući kapacitete na današnji nivo.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.