Čubrilović: Važno privlačenje velikih stranih kompanija

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Čubrilović: Važno privlačenje velikih stranih kompanija

Banjaluka - Ministar saobraćaja i veza Republike Srpske Nedeljko Čubrilović istakao je danas da je Srpskoj važno privlačenje velikih stranih kompanija sa iskustvom i finansijskom nezavisnošću koje bi radile na realizaciji velikih infrastrukturnih projekata, prenose agencije.

Čubrilović je u razgovoru sa predstavnicima jedne od vodećih turskih građevinskih kompanija “Doguš konstrakšen grup” naglasio da je prioritet da u procesu izvođenja radova budu angažovani domaći resursi, saopšteno je iz Ministarstva saobraćaja i veza Republike Srpske.

On je izrazio zadovoljstvo iskustvom ove kompanije u oblasti niskogradnje, s obzirom na to da su bili izvođači radova u nizu projekata izgradnje puteva, autoputeva, mostova, tunela, metroa u velikom broju zemalja.

U saopštenju se navodi da je kompanija “Doguš konstrakšen grup” zainteresovana za izgradnju saobraćajne infrastrukture u Srpskoj, prije svega na izgradnji autoputa Banjaluka - Prnjavor, kao i mosta na Savi.

Član izvršnog odbora kompanije Burak Talu ocijenio je da se kao najbolja pokazala praksa da se na projektima angažuju domaći resursi i lokalne firme.

Sastanku su prisustvovali i direktor “Autoputeva Republike Srpske” Dušan Topić i predstavnici konsultantske kuće “Diloit”.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.