Cijene aranžmana niže i do 50 odsto

Tanja Milaković
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Cijene aranžmana niže i do 50 odsto

BANjA LUKA - Cijene aranžmana za ljetovanja u septembru u turističkim agencijama niže su i do 50 odsto u odnosu na "špic" sezone, a zainteresovanih stanovnika Srpske za putovanje u postsezoni i te kako ima.

Povoljnije cijene aranžmana važe i za vodeće svjetske turističke destinacije, a pojedine agencije planiraju da organizuju ture i u oktobru.

U turističkoj agenciji "Ušće travel" iz Trebinja kažu da su cijene aranžmana za kasna ljetovanja povoljnija i do 50 odsto u odnosu na cijene koje su bile u julu i avgustu.

U ovoj agenciji ističu da mnogi stanovnici koriste popuste u septembru kako bi otputovali na atraktivnije destinacije, za koje u "špicu" sezone treba izdvojiti znatno više novca.

- Imamo veoma povoljne ponude za ljetovanje u oktobru u Tunisu, a zainteresovani Trebinjci već su rezervisali aranžmane. Odmor u oktobru na bazi polupansiona u Tunisu traje 15 dana, a košta svega 225 evra - kazali su u trebinjskom "Ušće travelu".

U banjolučkoj turističkoj agenciji "Sebastijan" kažu da stanovnici u septembru najviše putuju u Egipat, Tunis i na Hrvatsko primorje.

- Ponuda je bogata, kao i u "špici" sezone, a cijene putovanja niže su za oko 20 odsto. Veliko interesovanje vlada za Tunis, a za osam dana na bazi "sve uključeno" potrebno je izdvojiti 277 evra - rekli su u "Sebastijanu" i istakli da je takav aranžman u "špicu" sezone koštao oko 350 evra.

U turističkoj agenciji "Bobar turs" iz Bijeljine kažu da najviše zainteresovanih ima za putovanje u Tunis i Egipat.

- Cijene su niže od 30 do 40 odsto u odnosu na ljetnu ponudu. Tako se u Egipat na odmor može otputovati za 230 evra - istakli su u "Bobar tursu".

U turističkoj agenciji "Jahorina turs" u Palama kažu da ima dosta zainteresovanih za ljetovanje u postsezoni.

- Najveći broj turista privlače ljetovanja i Grčkoj i Bugarskoj, gdje su cijene pale u prosjeku za 30 odsto, dok su u Crnoj Gori cijene smještaja niže i za 40 odsto - dodali su u ovoj turističkoj agenciji.

Tunis

U turističkim agencijama ističu da najveće interesovanje vlada za ljetovanje u Tunisu, jer je to destinacija gdje je još uvijek visoka temperatura.

- Ova zemlja privlači turiste i zbog činjenice da građanima BiH ne treba viza za putovanje u ovu afričku zemlju - dodaju u agencijama.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.