Anđelinina kuća čeka prve stanare

S. M.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Anđelinina kuća čeka prve stanare

ROGATICA - DOO "Astra plan" iz Brčkog koje je bilo glavni izvođač radova na objektu "Anđelinina kuća", obavijestilo je načelnika opštine da je izgradnja objekta, uključujući i priključenje na elektro, vodovodnu, kanalizacionu i PTT mrežu, završena i zatražila da se formira komisija za tehnički prijem.

Ova kuća sagrađena je zahvaljujući ambasadoru dobre volje UNHCR-a poznate holivudske glumice Anđeline Džoli i njenog supruga Breda Pita.

Načelnik opštine Rogatica Radomir Jovičić rekao je da se uporedo obavljaju i završni radovi na uređenju dvorišta i prilaznog puta. I ovi poslovi će biti završeni do kraja ovog mjeseca i već sa prvim danima novembra stanari kolektivnog centra "Univerzitet", koje je na početku gradnje registrovao UNHCR će dobiti pripadajuću stambenu jedinicu.

Radi se o 11 porodica sa 13 članova koji će neuslovne prostorije iz bivše zgrade Ekonomske škole i Narodnog univerziteta zamijeniti moderno uređenim stanovima.

                                                                                 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.