Foto: AMS:Ograničenja kroz Rogaticu zbog slave opštine
Banjaluka - Večeras od 17.00 do 2.00 časa i sutra od 14.00 do utorka u 2.00 časa povodom slave opštine Rogatica zabranjen je saobraćaj za sva vozila na dionici magistralnog puta koji prolazi kroz Rogaticu Ulicom srpske sloge, od raskrsnice kod Staračkog doma do raskrsnice kod Razvojne banke.
Za vrijeme trajanja obustave saobraćaj će se preusmjeriti na alternativne pravce, saopšteno je iz Auto-moto saveza (AMS) Republike Srpske.
Sutra počinju radovi na sanaciji ulica Pere Marjana i R. Dž. Čauševića kroz naselje Kolobara u Brčkom. Saobraćaj će biti potpuno obustavljen od raskrsnice ka Bolnici do Graničnog prelaza sa Hrvatskom, a trajaće do 1. septembra.
Vertikalnom signalizacijom biće označeni obilazni pravci. Iz AMS Republike Srpske vozače mole da poštuju postavljenu sigalizaciju.
Zbog radova na izgradnji autoputa Banjaluka – Doboj, dionica Prnjavor -Doboj, izmijenjen je režim saobraćaja na dijelu regionalnog puta u mjestu Vijaka, opština Prnjavor, a saobraćaj je regulisan privremenom signalizacijom.
U toku su radovi na magistralnom putu Banjaluka - Jajce, na dionici Srpske Toplice - Karanovac, zbog čega je svakim danom, osim nedjelje, od 7.00 do 19.00 časova izmijenjen režim saobraćaja, a u dužini od oko 50 do 100 metara saobraća se jednom kolovoznom trakom, naizmjenično, uz privremeno postavljenu svjetlosnu saobraćajnu signalizaciju (semafore).
S obzirom da je riječ o veoma frekventnom putnom pravcu, iz AMS vozače mole za strpljenje i poštivanje postavljene saobraćajne signalizacije.
Radovi na sanaciji kosina i usjeka izvode se na magistralnom putu Trebinje - Bileća, zbog čega je na lokalitetima od 39. do 42. kilometra radnim danima od 7.00 do 19.00 časova saobraćaj potpuno obustavljan 30 minuta, a zatim se vozila propuštaju 60 minuta. Predviđeno je da radovi traju do 5. septembra.
I dalje se izvode radovi na mostu preko rijeke Vrbas u Karanovcu, na spoju regionalnog i magistralnog puta, a saobraćaj je usporen i regulisan svjetlosnom signalizacijom.
Zbog izlaska građevinskih mašina i vozila angažovanih na izgradnji autoputa Banjaluka - Doboj, na magistralnom putu Rudanka - Karuše, na dionicama Šešlije - Johovac i Johovac - Rudanka do kraja godine biće izmijenjen režim saobraćaja, i to tako da će se povremene obustave saobraćaja vršiti svaki puni čas i trajaće po 15 minuta.
Alternativni pravac za vrijeme obustave je regionalni put Doboj - Modriča.
Zbog aktiviranih klizišta, jednom trakom saobraća se na dionicama regionalnih puteva Zagon - Jasik i Ukrina - Gornja Vijaka.
Zbog radova na sanaciji kolovoza na dionici regionalnog puta Bušletić - Zelinja saobraćaj se odvija otežano, a moguće su i privremene obustave saobraćaja.
U toku su radovi na izgradnji mosta preko rijeke Vrbanje, na regionalnom putu Bukovica - Obodnik. Predviđeno je da će radovi trajati četiri mjeseca, a za to vrijeme saobraćaj će biti regulisan privremenom signalizacijom.
Deminiranje terena i povremene polučasovne obustave saobraćaja od 7.00 do 15.00 časova aktuelne su u mjestu Barakovac /opština Doboj/, na lokaciji Hodžići – Barakovac.
Na dionici regionalnog puta Gornja Vijaka - Razboj, preko mosta u mjestu Dragalovci, zabranjen je saobraćaj svim vozilima preko pet tona ukupne mase i viših od 3,5 metara.
U mjestu Karanovac zabranjen je saobraćaj preko mosta na rijeci Vrbas za sva vozila čija ukupna masa prelazi 20 tona. Alternativni putni pravac je Banjaluka - Crna Rijeka - granica Republike Srpske /Ugar/ -Jajce - Donji Vakuf - Turbe.
Na području Federacije BiH povoljni su uslovi za vožnju, a pojačan je saobraćaj prema jugu.
Na dionicama gdje se izvode sanacioni radovi obavezno je poštivanje postavljene signalizacije, uključujući pravce Sarajevo - Tuzla, Jezero - Jajce, Bistrik - Lapišnica, Bugojno - Kupres, Lašva - Zenica i Grude - Ljubuški.
Zbog sanacionih radova na mostu u mjestu Dobrinje, obustavljen je saobraćaj na regionalnom putu Visoko - Kakanj. Za vrijeme obustave saobraćaj se preusmjerava na autoput.
Zbog većeg odrona potpuno je obustavljen saobraćaj na regionalnom putu Prozor - Tomislavgrad /u blizini Varvare/. Vozila do 5,5 tona saobraćaju obilaznicom u blizini.
Zbog sanacije mostova na dionici autoputa Jošanica - Podlugovi, saobraćaj se od naplatnog mjesta Jošanica prema Podlugovima odvija dvosmjerno - jednom kolovoznom trakom na dužini od tri kilometra.
Na graničnim prelazima Doljani, Crveni Grm i Prisika na izlazu iz BiH čeka se 45 minuta, a na graničnim prelazima Gradiška i Gradina oko 30 minuta. Na ostalim graničnim prelazima nema dužih zadržavanja.
I dalje se najveće gužve tokom dana formiraju na Graničnom prelazu Doljani, pa se svima onima koji namjeravaju da ljetuju na području Dubrovačke regije preporučuje korištenje graničnog prelaza Čepikuće, a onima koji se kreću ka Makarskoj rivijeri i sjevernije graničnih prelaza Zvirići, Bijača, Crveni Grm i Orahovlje.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.