Foto: Za izgradnju podsistema “Vulin” i “Pavići” izdvojeno oko milion KM
Banjaluka - U prostorijama Centra za razvoj i unapređenje sela Banjaluka danas su potpisani ugovori za izgradnju podsistema “Vulini” i “Pavići” vodovodnog sistema “Banjica” ukupne vrijednosti 1.108.343 KM, čijom će realizacijom 550 domaćinstava dobiti vodu, prenose agencije.
Direktor Centra za razvoj i unapređenje sela Milenko Šarić rekao je da se paralelno sa izgradnjom primarnog dijela vodovodnog sistema “Banjica” odvijaju i radovi na distributivnoj mreži, odnosno izgradnja podsistema.
On je istakao da će puštanjem u funkciju sitema “Banjica” veliki broj domaćinstava na platou Manjače dobiti pitku vodu.
- Cjevovod za podsistem “Vulini” dužine je preko 23 kilometra, a izvođač radova je firma “Radis” iz Istočnog Sarajeva, dok je cjevovod za podsistem “Pavići” dužine 22 kilometra i radove će izvoditi preduzeće “Eko evro tim” iz Banjaluke - rekao je Šarić.
Direktori firmi sa kojima su potpisani pomenuti ugovori su istakli, da ovo nije prva saradnja sa Centrom, kao i to da oni imaju veliko iskustvo u izgradnji objekata komunalne hidrotehnike, što garantuje uspješnu realizaciju ovih ugovora prema planiranoj dinamici.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.