Foto: Agencije
BANjALUKA – Okružno javno tužilaštvo Banjaluka donijelo je naredbu da se neće sprovoditi istraga protiv gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića jer nema osnovane sumnje da je nezakonito povećao plate za 16 saradnika.
Rekao je to šef Kabineta gradonačelnika Vladimir Grujić navodeći da su iz Tužilaštva naveli da nema osnovane sumnje da je Stanivuković počinio krivično djelo.
- Na to smo ukazivali od samog početka, a sada je i za to stigla potvrda. Utvrđeno je da je gradonačelnik postupao na osnovu opšteg akta, odnosno Pravilnika o platama Gradske uprave, a ne pojedinačnih odluka koje bi bile diskreciono usmjerene na sticanje koristi za samo 16 prijavljenih radnika. Kada je riječ o dodacima na platu po osnovu otežanih uslova rada i složenosti poslova, isti su definisani Pravilnikom i isplaćivani su svim radnicima koji imaju pomenuti dodatak na platu, a ne, kako su to pojedinci tvrdili, za samo 16 radnika - rekao je Grujić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.