Predavanje u Banjaluci o značaju Sretenja

Anita Janković Rečević
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Predavanje u Banjaluci o značaju Sretenja

BANjALUKA - Institut za humanističke i društvene nauke Filozofskog fakulteta Univerziteta u Banjauci i Udruženje istoričara Republike Srpske „Milorad Ekmečić“, povodom Sretenja – Dana državnosti Srbije, organizuju predavanje prof. dr Aleksandra Rastovića na temu: „Značaj Sretenja u srpskoj istoriji“.

Predavanje će se održati u utorak, 11. februara 2025. godine, sa početkom u 19 časova u svečanoj sali Akademije nauka i umjetnosti Republike Srpske, a pokrovitelj ovog događaja je Generalnog konzulat Republike Srbije u Banjaluci.

Prof. dr Aleksandar Rastović predaje na Diplomatskoj akademiji Ministarstva spoljnih poslova Republike Srbije i na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Prištini sa privremenim sjedištem u Kosovskoj Mitrovici. Direktor je Istorijskog instituta Beograd.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.