Foto: Potrebno pojačati privredne aktivnosti
Banjaluka - Gradonačelnik Slobodan Gavranović razgovarao je juče sa ambasadorom Republike Bugarske u BiH Angelom Angelovim o nastavku i proširenju saradnje, a najviše iz oblasti privrede između Banjaluke i Bugarske.
- Ambasador Angelov je kandidovao Trnovo kao jedan od prvih bugarskih gradova sa kojima bismo mogli da uspostavimo saradnju. Saznali smo i da se uskoro očekuje potpisivanje sporazuma o ekonomskoj saradnji između BiH i Bugarske, što će omogućiti Banjaluci da predstavi svoje privredne potencijale na poslovnom forumu u Sofiji - rekao je Gavranović.
Bugarski ambasador je naglasio da je u ovoj godini zabilježen rast trgovinske razmjene između Bugarske i BiH.
- Poslije dolaska "Bulgartabaka" u Banjaluku, postoji sve veće interesovanje za proširenje i unapređenje privredne saradnje između BiH, odnosno RS, i Bugarske - dodao je Angelov.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.