Foto: Nebojša Radmanović počasni građanin
Skupština grada Banja Luka usvojila je juče Odluku o dodjeli nagrada i priznanja povodom 22. aprila - Dana grada.
Nagrada "Ključ grada Banja Luka", sa poveljom "Počasni građanin grada Banje Luke" biće dodijeljena Nebojši Radmanoviću, članu Predsjedništva BiH iz reda srpskog naroda - kao poseban vid priznanja za djela i rad u svim oblastima stvaralaštva. Prošle godine "Ključ grada" i titula počasnog građanina, dodijeljena je premijeru Srpske, Miloradu Dodiku.
Odbornici su na jučerašnjoj sjednici odlučili da nagrada "Zlatni grb grada Banja Luka" bude dodijeljena Petru - Peri Peroviću - za postignute vrhunske rezultate i uspjehe u oblasti sporta.
Plaketu grada dobiće: Gradski tamburaški orkestar Banja Luka - za izuzetna ostvarenja u oblasti kulture, Akcionarsko društvo "Čistoća" - za izuzetna ostvarenja u oblasti rada, Osnovna škola "Đura Jakšić" - za izuzetna ostvarenja u oblasti obrazovanja, Udruženje građana "Prijatelji FK Borac" - za izuzetna zalaganja u promovisanju sporta grada Banje Luke, i humanitarnih aktivnosti u njemu, "Drvoprodeks" d.o.o. - za izuzetna ostvarenja u oblasti privrede, protojerej-stavrofor Ratko Radujković - za izuzetna ostvarenja u oblasti kulture, humanosti i tolerancije, Dragan Davidović - za izuzetna ostvarenja u oblasti novinarstva i kulture, Sanela Živković - za izuzetna ostvarenja u oblasti novinarstva i za humanitarni rad (posthumno), Zoran Dujaković - za izuzetna ostvarenja u oblasti inovacija i ispoljene hrabrosti, Dobrica Agatonović - Aga - za izuzetna ostvarenja u oblasti kulture, Mihajlo Rakita - za izuzetna ostvarenja u oblasti umjetnosti, Jadranka Mudrenović - za izuzetna ostvarenja u oblasti medija.
Nagradu grada mladima dobiće Ana Komljenović - kao poseban vid priznanja za značajna ostvarenja u oblasti nastavnih i kulturnih aktivnosti, Aleksandar Pejaković - kao poseban vid priznanja za značajna ostvarenja u oblasti kulturnih aktivnosti, Aleksandra Bilanović - kao poseban vid priznanja za značajna ostvarenja u oblasti nastavnih i kulturnih aktivnosti, Omladinski savjet Banje Luke - kao poseban vid priznanja za značajna ostvarenja u predstavljanju i zastupanju interesa mladih. Skupština grada donijela je odluku da se uz Nagradu Grada mladima dodijeli i novčana nagrada, po 1.500 KM.
Nagrade i priznanja biće uručena 22. aprila, na svečanoj akademiji povodom Dana grada.
Povodom 22. aprila, Gradska uprava je u saradnji sa sportskim i kulturnim ustanovama i nevladinim udruženjima organizator brojnih sportskih i kulturno-umjetničkih manifestacija.
- Obilježavanje Dana grada počeli smo još 17. aprila a završne smotre biće 29. aprila. Svečana akademija je 22. aprila. Dan ranije biće položeni vijenci na spomen-kosturici Novo groblje i spomen-obilježju "Dvanaest beba", Banj brdu ispred spomenika palim borcima, kao i poginulim u Jasenovcu. Biće upriličena i atletska trka i brojne druge manifestacije - rekao je portparol službe grada Milenko Šajić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.