Foto: Led pokriven snijegom bio problem pješacima
Uprkos velikim snježnim padavinama, problem mnogih Banjolučana juče nije bio snijeg već led koji je nastao tokom noći pošto je padala ledena kiša.
- Dva puta sam pala jer se led ne vidi ispod novog snijega. Na sreću, samo malo sam se ugruvala jer je upravo novi sloj bijelog pokrivača ublažio pad. Vidi se da su komunalne službe radile svoj posao, ali smatram da bi po trotoarima trebalo da se posipa više soli. Ako već ne može da se očisti do kraja, so će ga otopiti - rekla je Stana Galić sa Starčevice.
U Službi hitne pomoći istakli su da do 15 časova nije bilo pacijenata sa lomovima ekstremiteta zbog padova.
Iz preduzeća zaduženih za održavanje čistoće i prohodnosti puteva kazali su da čine sve da u što kraćem vremenu očiste što više gradskih saobraćajnica i trotoara. Ekipe održavanja su na terenu i glavni putevi su prohodni.
- Imamo prioritete, prvo očistimo glavne ulice kojima saobraćaju autobusi, a onda sporedne. Tako je isto i sa trotoarima. Ostalo nam je još nekoliko sporednih ulica, ali naše ekipe rade. U večernjim časovima povećaćemo broj ekipa na terenu jer se očekuju obilnije snježne padavine - rekao je šef zimske službe u "Eko-euro timu" Ljubiša Balaban.
Prema njegovim riječima, putevi u gradskim naseljima Obilićevo, Starčevica, Ada i Srpske toplice, za koje su zaduženi, su očišćeni i prohodni.
- Naša zimska služba pokriva i dijelove Ljubačeva, Krmina, Bočca, Aginog Sela, Krupe na Vrbasu i Kola i putevi u ovim mjestima su takođe prohodni - naglasio je Balaban.
Predsjednik Savjeta MZ Stričići Ranko Sladojević rekao je da su glavni putevi očišćeni i prohodni, dok sporedne puteve čiste mještani.
- Struja u protekla dva dana stalno dolazi i nestaje, ali dužih isključenja nije bilo - rekao je Sladojević.
Na području MZ Potkozarje takođe je dolazilo do povremenog nestanka električne energije.
- To je kod nas normalno kada krenu snježne padavine, grane se pod težinom snijega naslanjaju na žice i dolazi do iskakanja osigurača u trafo-stanicama. Ti kvarovi se u kratkom roku otklanjaju i ne prouzrokuju veće probleme - izjavio je predsjednik Savjeta MZ Potkozarje Nedeljko Milaković.
Kratkotrajni prekidi u snabdijevanju električnom energijom zabilježeni su i u MZ Kola, zaseoku Radulovići i u ulici Srpskih rudara.
- To su sitni kvarovi. Tehničke ekipe "Elektrokrajine" su odmah izašle na teren i uspostavile redovno snabdijevanje strujom. U poslijepodnevnim časovima stanje sa isporukom električne energije je stabilizovano - rekao je dežurni dispečer u "Elektrokrajini" Milojica Ševa.
Snježne padavine i niže temperature nisu dovele do ozbiljnijih problema u snabdijevanju vodom na području grada.
- Sve funkcioniše kako treba, na sreću, nemamo ozbiljnijih kvarova. Jedan manji kvar je zabilježen u Kuljanima, ali on je odmah otklonjen i nije doveo u pitanje normalnu isporuku vode stanovnicima - izjavio je direktor sektora održavanja u "Vodovodu" Saša Ševo.
I iz gradske "Toplane" su rekli da nije bilo registrovanih kvarova i da je grijanje odvija u najboljem redu.
Autobusi javnog gradskog prevoza juče nisu imali većih kašnjenja.
- Saobraćajnice su bile prohodne i nije bilo većih odstupanja od reda vožnje. Kašnjenja su bila samo na pojedinim linijama i to ne veća od tri-četiri minuta. Razlog za to su saobraćajne gužve - rekli su u većini preduzeća koja se bave javnim gradskim prevozom.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.