Inspektori naplatili 43.000 KM kazni

Sanja Jokić
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Inspektori naplatili 43.000 KM kazni

Odjeljenje za inspekcijske poslove u Administrativnoj službi grada naplatilo je ukupno 42.940 maraka novčanih kazni te izdalo 57 prekršajnih naloga u toku prošlog mjeseca.

Potvrdio je ovo "Glasu Srpske" načelnik ovog odjeljenja Novak Petraš.

- Inspekcije gradske uprave obavile su ukupno 1.417 inspekcijskih kontrola. Za utvrđene nepravilnosti, pored naplaćenih kazni podnesena su i tri zahtjeva za pokretanje prekršajnog postupka - istakao je Petraš.

Po nalogu Urbanističko-građevinske inspekcije, koja je u prošlom mjesecu obavila ukupno 279 inspekcijskih kontrola, izdato je pet prekršajnih naloga, za koje su izrečene novčane kazne u iznosu od 7.500 maraka.

- Po nalogu inspektora srušena su tri objekta, od toga jedan krov, nastrešnica poslovne namjene te jedan dio poslovnog objekta sa nastrešnicom, jer nisu imali adekvatnu dokumentaciju - rekao je Petraš.

Kako je rekao, Saobraćajna inspekcija je u oblasti javnih puteva obavila 117 kontrola i tom prilikom izdala četiri prekršajna naloga i naplatila 940 maraka kazni.

- Kada je riječ o drumskom saobraćaju, inspektori su obavili 115 kontrola, izdali pet prekršajnih naloga za koje su izrečene kazne od 2.000 maraka - pojasnio je Petraš.

Prema prošlomjesečnom izvještaju Zdravstveno-sanitarne inspekcije izdato je 20 prekršajnih naloga, kojim su propisane novčane kazne od 11.600 maraka.

- Uništen je 441 kilogram i 28 litara robe u vrijednosti od 1.682 marke, ali je i stavljeno van prometa 875 litara robe čija je vrijednost 2.225 maraka - kazao je Petraš.

Još je dodao da je Tržišna inspekcija obavila 145 inspekcijskih kontrola, a da su dva objekta privremeno zatvorena zbog utvrđenih nepravilnosti.

- Tržišni inspektori su u prošlom mjesecu oduzeli 105.85 kilograma robe u vrijednosti od 20.073 marke te izdali 12 prekršajnih naloga u iznosu od 19.000 maraka - rekao je Petraš.

Još je kazao da su po nalogu Veterinarske inspekcije u oblasti zaštite životinja obavljene ukupno 334 kontrole, a u jednom slučaju obavljena je eutanazija jednog konja.

- Za pet prekršajnih naloga, koliko smo ih izdali prošlog mjeseca, izrekli smo novčanu kaznu od 700 maraka, za 231 uvjerenje, koliko smo ih izdali, naplatili smo 1.617 maraka - rekao je Petraš.

Još je dodao da je Poljoprivredna inspekcija obavila ukupno 73 inspekcijske kontrole, a zbog utvrđenih nepravilnosti inspektori su podnijeli tri zahtjeva za pokretanje prekršajnog postupka.

Vodna inspekcija

- Vodna inspekcija je obavila ukupno 68 inspekcijskih kontrola te izdala šest prekršajnih naloga, kojim su izrečene novčane kazne od 1.200 maraka - rekao je Novak Petraš.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.