Foto: Infrastruktura gorući problem mjesnih zajednica
Banjaluka - Izgradnja vodovoda, kanalizacije, trotoara i dječijih igrališta, asfaltiranje ulica i sanacija društvenih domova u vrhu su lista prioriteta čije su rješavanje mjesne zajednice delegirale kod Administrativne službe grada.
Rok za predaju lista prioriteta u mjesnim zajednicama ističe danas.
Predsjednik Savjeta mjesne zajednice Borik dva Drago Dragić kaže da će spisak prioriteta u gradsku upravu dostaviti danas ističući da je najvažniji nastavak izgradnje započete saobraćajnice u ulici Frana Supila.
- Pored izgradnje saobraćajnice jedan od prioriteta je i završetak kanalizacije u ovoj ulici. Ostalo je nekoliko domaćinstava koja zbog imovinsko - pravnih odnosa ni dan-danas nisu priključena na kanalizacionu mrežu - rekao je Dragić i dodao da je naselju potrebno i dječije igralište.
U mjesnoj zajednici Saračica kažu da je prvi na listi prioriteta rješavanje problema snabdijevanja vodom.
- Problem nam je sekundarna vodovodna mreža. Delegiraćemo i problem nedostatka prostorija za mjesnu zajednicu i ambulantu. Saračica je jedina mjesna zajednica koja nema prostoriju za ambulantu, već je smještena u privatnoj kući - kazao je predsjednik Savjeta ove mjesne zajednice Nedeljko Knežević i dodaje da su istakli i problem snabdijevanja strujom i rasvjetu.
Predsjednik Savjeta mjesne zajednice Ada Vito Pejaković ističe da iz godine u godinu ponavljaju prioritete, ali da nije zadovoljan urađenim
- Malo šta se od toga uradi, pa često dostavljamo iste zahtjeve. Među najvažnijim pitanjima je asfaltiranje puta u ulici Vida Nježića koji se spaja sa Tuzlanskom ulicom - dodao je Pejaković.
On je kazao da je neophodno završiti projekte koji su počeli.
- Ulica Novaka Pivaševića je jednim dijelom izgrađena kao i Veseli brijeg, ali ostalo je još mnogo posla da se dovrši - rekao je Pejaković.
Lauš
Predsjednik Savjeta mjesne zajednice Lauš jedan Nebojša Matić kaže da su kao prioritete naveli modernizaciju i širenje saobraćajnice u ulici Miloša Matića i sanaciju drugih ulica.
- Pored infrastrukture prioriteti su nam i kapitalne investicije kao što su prostorije društvenog doma i igralište - dodao je Matić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.