Čudić: Gdje je novac od naplate parkinga

Anđela Kostić
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Čudić: Gdje je novac od naplate parkinga Foto: Arhiva | Čudić: Gdje je novac od naplate parkinga

BANjALUKA - Za malo više od dva mjeseca biće više od godinu dana kako sam pokrenuo inicijativu u ime skupštinske većine za formiranje novog javnog preduzeća „Parking servis” kako bi se na taj način sprovela odluka Ustavnog suda.

Čudić pita: Gdje je novac od parkinga u Banjaluci

  • Potpredsjednik Skupštine Saša Čudić traži odgovore o formiranju preduzeća "Parking servis".
  • Upozoreno je da još uvijek nije ispoštovana odluka Ustavnog suda.
  • Postavljeno pitanje gdje završava novac prikupljen od naplate parkinga nakon 1. januara.
  • Gradonačelnik Draško Stanivuković predlaže da naplatu parkinga preuzme ZIBL umjesto novog preduzeća.

S obzirom na to da do danas nema informacija, postavljam pitanje dokle se došlo u razmatranju inicijative, rekao je to potpredsjednik gradske Skupštine Saša Čudić tokom aktuelnog časa današnje sedme redovne sjednice.

Ignorisanje odluke Ustavnog suda

Prema njegovim riječima, inicijativa nije razmatrana na sjednicama niti usvojena, te zaključuje da nije ispoštovana odluka suda.

Podsjetio je i na donesenu privremenu odluku koja je bila na snazi od 1. septembra do 31. decembra 2025. godine zbog institucionalne blokade, a objavljena je u Službenom glasniku grada Banjaluke.

- Došlo je do obustave naplate parkiranja sa 31. decembrom. Tu dolazi i do nekakve akrobacije gradonačelnika da se objavi nekakva odluka u Službenom glasniku BiH u oglasnom odjeljenju 30. decembra - kazao je on.

Odluka objavljena u Službenom glasniku BiH traje od 1. januara do 1. aprila, kaže Čudić, a pitao je i šta će se desiti nakon 1. aprila i gdje se nalazi novac koji se prikupljao od naplate parkinga od donošenja ove odluke.

Stanivukovićev prijedlog: ZIBL umjesto novog preduzeća

Gradonačelnik Draško Stanivuković rekao je da Zavod za izgradnju Banjaluka (ZIBL) smatraju neiskorištenim potencijalom, te da bi naplatu parkinga trebalo da preuzme ovo preduzeće.

Dodao je da gradu ne trebaju nova preduzeća kako bi se gomilali dugovi.

Anđela Kostić novinar rubrike Banjaluka

Diplomirana komunikološkinja za odnose s javnošću, a u ''Glasu Srpske'' radi od septembra 2025. godine kao novinarka gradske rubrike.

Sve vijesti autora →

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.