Foto: Bandere suzile kolovozne trake
Put u Priječanima je dvosmjerni, a njegova širina je u granici jednosmjernog. Dodatan problem odnedavno predstavljaju i bandere za elektromrežu koje su postavljene na svega 40 centimetara od asfalta, što još više sužava put.
Rekao je ovo "Glasu Srpske" Nebojša Stojagić iz Priječana, napominjući da proširenje uske dionice puta Trapisti - Priječani još nije počelo, iako to iz Administrativne službe grada već tri godine obećavaju.
- Načelnik gradske inspekcijske službe Novak Petraš je, poslije učestalih žalbi vozača i drugih učesnika u saobraćaju na tom putu, poslao inspekciju da snimi stanje na putu za Priječane. Kako nam je on rekao, pojedine bandere postavljene su na udaljenosti od 40 do 50 centimetara od samog asfalta, što je u suprotnosti sa propisima o bezbjednosti saobraćaja. Ako je tačno da će se postaviti zaštitna ograda između bandera, to će dovesti do novog sužavanja puta na nekih 2,44 metra i pitanje je da li će tada autobus uopšte moći da prolazi, a kamoli da se sa nekim mimoilazi. Nedavno je autobus udario u banderu i polomio je - objasnio je Stojagić.
Načelnik Odjeljenja za inspekcijske poslove u Administrativnoj službi grada je kazao da su inspektori prilikom kontrole na terenu utvrdili da se nekoliko stubova nalazi na udaljenosti od 40 do 50 centimetara od ivice kolovoza.
- Prema Pravilniku i propisima koji regulišu udaljenost tih predmeta od ivice kolovoza, postaviće se dodatni branici. Sporni stubovi nisu pomjereni na veću udaljenost od ivice jer bi se onda ušlo u tuđu parcelu - kazao je Petraš.
Koordinator za analitiku i odnose sa javnošću Administrativne službe grada Danira Pipić-Manojlović kaže da će proširenje ove dionice puta početi kada se obezbijede finansijska sredstva.
- Za rješavanje tog problema grad trenutno nema sredstava. Pored ove dionice, postoje još četiri saobraćajnice kojima je potrebna izgradnja i proširenje, što iziskuje višemilionska finansijska ulaganja, a grad trenutno ne raspolaže tim sredstvima - istakla je Pipić-Manojlović.
Prema podacima Komiteta za saobraćaj, širina jednosmjernog puta treba da iznosi 2,88 metara, što je, kako Stojagić kaže, više nego širina njihovog puta za dvosmjerno kretanje.
- S obzirom na to da Priječani pripadaju MZ Zalužani, ova mjesna zajednica je u spisak prioriteta stavila i proširenje dionice puta Trapisti - Priječani, na šta su iz Administrativne službe grada odgovorili da nema potrebe da se to navodi jer su oni već upoznati s tim problemom - istakao je Stojagić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.