Foto: Automobili vodom zapljuskuju pješake
Građani koji svakodnevno prolaze preko Gradskog mosta kažu da, u periodu kišnih dana, voda koja se skuplja na cesti i ne otiče oborinskim kanalima, stvara velike lokve koje smetaju i pješacima i vozačima.
Banjolučanka Marija Ivanković kaže da joj voda i lokve na Gradskom mostu stvaraju velike probleme.
- Svi koji moraju da prelaze most kada je kišno vrijeme imaju dosta problema, jer automobili, koji prolaze vodom, zapljuskuju pješake koji nemaju gdje da se sklone - kaže Ivankovićeva.
Sličnog mišljenja je i njen sugrađanin Boško Jandrić.
- Često prolazim preko Gradskog mosta, jer živim u naselju Obilićevo. Kada pada kiša, građani bukvalno moraju da trče preko mosta da ih vozila ne bi uprskala - rekao je Jandrić.
U Administrativnoj službi grada ističu da će ovaj problem biti riješen izgradnjom kružne raskrsnice pored Gradskog mosta.
- Izgradnjom kružne raskrsnice između ulica Patre, Teodora Kolokotronisa i Isaije Mitrovića biće riješena i površinska odvodnja na mostu - kažu u Službi grada.
Početak izgradnje kružne raskrsnice u ovom dijelu grada planiran je u drugom kvartalu ove godine.
- Programom uređenja građevinskog zemljišta za 2009. godinu planirana je izgradnja kružne raskrsnice ispred mosta, a za te radove je predviđeno milion maraka. Izgradnja će početi u drugom kvartalu ove godine - istakla je koordinator za analitiku i odnose sa javnošću u Odjeljenju za stambeno-komunalne poslove i poslove saobraćaja u Službi grada Danira Pipić.
U mjesnoj zajednici Obilićevo se nadaju da će problem sa oticanjem vode na mostu biti riješen u što kraćem roku.
- Očekujemo da ćemo ove ili naredne sedmice biti upoznati sa početkom i planom radova kada je u pitanju kružna raskrsnica ispred Gradskog mosta - rekao je predsjednik MZ Obilićevo Oliver Gačić.
Prva kružna raskrsnica u gradu izgrađena je prošle godine između ulica Krajiških brigada, Omladinske, Karađorđeve i Bulevara cara Dušana. Ove godine planirana je izgradnja i kružne raskrsnice na Zapadnom tranzitu, kod tržnog centra "Tempo".
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.