Foto: Akcija protiv plastičnih vrećica
Plastične kesice u našoj zemlji koriste se u velikoj mjeri i predstavljaju najveću opasnost jer nisu razgradive.
Ovo je "Glasu Srpske" izjavila ministar za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju Republike Srpske Srebrenka Golić prilikom jučerašnje posjete Eko-centru "Bočac", gdje je počela akcija "Da zablista", koja se sprovodi u okviru kampanje Vlade RS "Ljepša Srpska".
- Mjesečna potrošnja iznosi oko 100 miliona komada, a njihova razgradnja traje i po 400 godina. Zato ih treba što manje koristiti - rekla je Golićeva.
Akciju "Da zablista" sprovode Centar za civilnu inicijativu, Ministarstvo za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju i Eko-centar.
- Od 2003. godine do danas iz Vrbasa je izvađeno 90 hiljada kubnih metara otpada - naglasio je direktor Eko-centra "Bočac" Nenad Opačić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.