Umro Petar Kralj

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Umro Petar Kralj

BEOGRAD - Doajen srpskog glumišta Petar Kralj preminuo je juče u Beogradu u sedamdesetoj godini poslije duge i teške bolesti, javile su agencije.

Kralj je u svojoj karijeri ostvario preko 200 uloga, a na pozorišnim daskama igrao je više od 3.000 puta. Posljednjih mjeseci bio je ozbiljno bolestan, usljed čega je više puta hospitalizovan.

Petar Kralj je rođen u Zagrebu 1941. godine. Diplomirao je na Akademiji za pozorište, film, radio i televiziju u Beogradu. Bio je član "Ateljea 212" do 1979, kada je prešao u slobodne umjetnike.

Dobitnik je brojnih nagrada za svoj rad, uključujući nagrade za životno djelo "Pavle Vuisić", "Dobričin prsten", "Zlatni ćuran" i nagradu "Sterijinog pozorja", koju je dobio prošle godine.

Vezani tekstovi:  Petar Kralj: Monodrama kao pobuna i ispovedno pozorište

                           Petar Kralj: Sa Pantićem i Šojićem u novim epizodama Bele lađe

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.