Foto: Učestvuje pet profesionalnih teatra
TREBINjE - Peti "Dani malih stvari", na kojima će se predstaviti pet profesionalnih pozorišta iz BiH i Srbije, biće održani od 12. do 17. septembra u Trebinju.
Prema riječima direktora festivala Željka Miloševića, na ovom kulturnom događaju učestvovaće profesionalna pozorišta iz Srbije i BiH, sa poznatim glumcima, poput Predraga Ejdusa, Dragana Nikolića, Milenka Pavlova.
Najavljen je nastup Narodnog pozorišta iz Beograda sa predstavom "Kovači". Mostarski Teatar mladih izvešće predstavu "Usamljeni zapad", Šabačko pozorište - "Kraljicu smeha", Scena Kult i Kulturni centar Inđija - "Hipertenziju", Narodno pozorište Republike Srpske "Ženidbu i udadbu". Studentsko pozorište iz Banjaluke predstaviće se komadom "Sutra je ispit". Na festivalu će i ove godine biti dodijeljene nagrade stručnog žirija za najboljeg glumca večeri, a i publika će ocjenjivati svaku predstavu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike