Foto: U iščekivanju svjetske premijere filma 32. decembar
BANjA LUKA - Film "32. decembar" Saše Hajdukovića festivalski život započeće 22. februara na beogradskom FEST-u.
Hajdukovićev film, koji je banjolučku premijeru imao 5. decembra, u Beogradu će biti prikazan u okviru programa "Otkrića".
- FEST mi je veoma drag festival i uvijek sam ga rado posjećivao kao student. Zato me raduje i što će "32. decembar" vidjeti publika na ovom festivalu - rekao je za "Glas Srpske" mladi banjolučki reditelj Saša Hajduković.
On dodaje da "32. decembar" tek očekuje predstavljanje na međunarodnim festivalima.
- Svjetska premijera "32. decembra" biće na nekom od festivala, mada još ne mogu tačno da potvrdim o kojoj manifestaciji je riječ - kaže Saša Hajduković.
Odlika Hajdukovićevog filma je i ta što kompletnu glumačku ekipu čine glumci iz Republike Srpske. U ulogama glavnih junaka pojavljuju se Nikolina Đorđević, Slobodan Perišić, Dragana Marić, Ljubiša Savanović, Anja Stanić i Aleksandar Stojković.
U centru filmske priče je grupa ljudi čije se sudbine isprepliću u novogodišnjoj noći u Banjoj Luci.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike