Tamo i ovde kandidat za Oskara

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Tamo i ovde kandidat za Oskara

BEOGRAD - Srpski kandidat za nagradu "Oskar" za najbolji film van engleskog govornog područja biće "Tamo i ovde" Darka Lungulova, odlučio je Stručni odbor Akademije filmske umetnosti i nauka iz Beograda, javio je Tanjug.

Predsjednik Odbora Petar Volk rekao je juče da je od 13 članova glasalo 11, nakon što su svi zajedno odgledali četiri prijavljena filma.

"Tamo i ovde" dobio je šest glasova, "Sveti Georgije ubiva aždahu" pet, a bez glasova ostali su filmovi "Čekaj me, ja sigurno neću doći" i "Ordinari pipl".

Glasanje je bilo tajno, ali su listići potpisani. Učestvovali su, pored Volka, filmski umjetnici i poslenici Vesna Čipčić, Kornelije Kovač, Tamara Miletić, Zdravko Randić, Milan Špiček, Dinko Tucaković, Vera Vlajić, Stanislava Zarić i Radmila Živković.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.