Svjetski režiseri u Drvengradu

R. T.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Svjetski režiseri u Drvengradu

MOKRA GORA - Na četvrtom međunarodnom filmsko-muzičkom festivalu "Kustendorf", koji će se od 5. do 11. januara održati u Drvengradu režisera Emira Kusturice na Mećavniku u Mokroj Gori, gostovaće poznati svjetski režiseri.

Gost festivala, čiji je osnivač Emir Kusturica, biće ove godine Iranac Abas Kjarostami, za koga kažu da je jedan od najznačajnijih filmskih autora današnjice.

U okviru "Retrospektive velikana" publika će imati priliku da vidi i njegove filmove, a on će mladim filmskim stvaraocima održati filmske radionice.

Pored Kjarostame u Drvengradu i na festivalu će biti i jedan od kultnih čeških filmskih autora i specijalni gost ove manifestacije Otokar Varva, zatim Nikita Mihalkov, Erik Pope, Filip Rumondo, Boris Malagurski i Jan Hrebejk.

U takmičarskom djelu programa, od 400 prispjelih, odabrano je 12 filmova mladih filmskih autora i studenata filmskih škola iz čitavog svijeta.

Festivalske nagrade su zlatno, srebrno i bronzano jaje.

U muzičkom dijelu festivala, čiji je selektor Nele Karajlić, predstaviće se svjetske orkestri i muzičari "Ngoma Afrika bend" iz Tanzanije, "Manuška orkestar" iz Francuske, zatim Andrej Vilijams iz SAD, Farmer Market iz Norveške i "Beogradski sindikat" iz Srbije.

Ovaj festival, kako kaže Kusturica, biće održan mirno, skromno bez pompe, glamura i crvenih tepiha, a organizacija je, uz pokroviteljstvo Ministarstva kulture Srbije, povjereno "Rasta internacionalu" iz Beograda.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.