Foto: Slobodan Savić na čelu Prosvjete
Pale - Srpsko prosvjetno i kulturno društvo "Prosvjeta" na svojoj redovnoj Izbornoj skupštini izabralo je novo rukovodstvo, a u sljedeće četiri godine ovo društvo će voditi novoizabrani predsjednik Slobodan Savić.
Na Skupštini, koja je održana u subotu u Palama, izabran je novi Upravni odbor, te izvršena analiza dosadašnjeg rada društva.
- Novi glavni odbor broji 19 članova i tri potpredsjednika, koji zastupaju regiju Semberije, Krajine i Hercegovine. Donijeli smo i program rada za sljedeći četvorogodišnji period - rekao je za "Glas Srpske" novoizabrani predsjednik "Prosvjete" Slobodan Savić.
Prema njegovim riječima, prioritet djelovanja društva je "buđenje" "Prosvjete" u opštinama u kojima ne rade opštinski odbori, s ciljem da se "duh "Prosvjete" osjeti u svim sredinama".
- Naravno, trudićemo se da i dalje njegujemo naše brojne kulturne manifestacije, s posebnim akcentom na izdavačku djelatnost - rekao je Savić i dodao da će uskoro pokrenuti inicijativu za građenje doma kulture na Palama, da bi "Prosvjeta" konačno dobila zasluženo mjesto u kulturi Republike Srpske.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike