Foto: Slike Dušana Simića u Srpcu
SRBAC - Izložba slika Dušana Simića (1930-1961), u organizaciji Muzeja savremene umjetnosti Republike Srpske, biće otvorena večeras 20 časova u Galeriji centra za kulturu u Srpcu.
Poslije izložbi "Akvareli i crteži iz fundusa muzeja" i izložbe radova Slobodana Dragaša u Derventi, Ugljeviku, Srpcu, Mrkonjić Gradu, Doboju, Prijedoru, Laktašima, izložba slika Dušana Simića, koja je prvi put postavljena u Muzeju savremene umjetnosti RS u martu 2008. godine, biće predstavljena i srbačkoj publici.
Pedagog Muzeja savremene umjetnosti RS Nikola Galić upoznaće posjetioce sa životom i djelom ovog slikara i duhovnog vođe grupe "Četvorica" i približiti i zaštititi od zaborava ovu izuzetnu ličnost koja je dala ogroman doprinos razvoju slikarstva Banje Luke i time zauzela bitno mjesto u istoriji grada i njegovog kulturnog života.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike