Promovisane knjige Dare Sekulić

M. P.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Promovisane knjige Dare Sekulić

SARAJEVO - Povodom 50 godina književnog stvaralaštva Dare Sekulić, u četvrtak uveče u Sarajevu promovisane su četiri zbirke poezije ove autorke, u organizaciji Srpskog prosvetnog i kulturnog društva "Prosvjeta".

Čitaocima su predstavljene zbirke "Sretna skitnica", "Kasni dani", u kojoj su uz saglasnost poetese objavljene i intervencije njenog sina Vitomira Požeka, te zbirke "Kameni kašalj" i "Go pauk".

- Pjesnik sam koji je povratnik, izbjeglica iz Sarajeva. Moj život je ovdje prošao i očekivala sam da će biti organizovana promocija svake moje knjige, ako ne ovih izdatih u Banjaluci, barem one koju je izdala "Zalihica". Ali ni ona nije promovisana do danas. Grad ne vraća meni ono što sam ja gradu dala - rekla je Sekulićeva.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.