Foto: Program Kinoteke RS: Ostvarenje Džona Forda otvara Filmoteku
Pale - "Filmoteka" posvećena vesternu kao žanru u filmskoj umjetnosti, koja u organizaciji Kinoteke Republike Srpske počinje danas, a koja se održava do 29. septembra u Palama biće u znaku najpoznatijih reditelja i filmova ovog žanra.
Program počinje večeras u 19 časova projekcijom jednog od najboljih vesterna slavnog Džona Forda "Moja draga Klementina" iz 1946. godine.
- Film se temelji na događajima u vezi sa obračunom kod OK korala, odnosno na biografskoj knjizi Stjuarta Lejka posvećenoj legendarnom šerifu Vajatu Erpu, koja je mnoge detalje iz njegovog života "začinila" fikcijom - kazala je urednik programa "Filmoteke" Jadranka Pandurević.
Publika će, takođe, imati priliku da vidi i tematsku izložbu filmskih plakata iz bogatog kinotečkog fundusa prateće filmske građe, koja je za ovu priliku postavljena u Galeriji "G 3", gdje će biti održan trodnevni program "Filmoteke". Ulaz za publiku je slobodan.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.