Foto: Predstava Pevaj brate na početku
ISTOČNO SARAJEVO - Festival malih scena monodrame Srpske održaće se od 7. do 11. decembra.
Selektor festivala Ljubo Božović i direktor festivala Nedeljko Zelenović rekli su na jučerašnjoj konferenciji za novinare da će i ove godine biti prikazane sjajne predstave u kojima glume poznata imena srpskog i bh. pozorišta.
- Na festivalu će biti prikazane četiri monodrame i pet predstava sa više lica, a biće otvoren predstavom "Pevaj brate" FaVi teatra iz Beograda, koja je hit u Srbiji. U njoj glume Andrija Milošević, Milan Vasić i Milan Kalinić, koji su se rado odazvali našem pozivu - rekao je Božović.
Zainteresovanost za ovaj događaj je velika tokom svih godina, što svjedoči i podatak da pretprošle godine festival nije ni počeo a sve ulaznice su bile rasprodate, rekao je Zelenović.
- Ulaznice za ovaj festival su sedam maraka za kamerne predstave i pet za monodrame, s tim što će ulaznice na otvaranju koštati deset maraka, jer je prevelika zainteresovanost, a malo je prostora - rekao je Zelenović.
Žiri festivala činiće direktor Slavija teatra iz Beograda Žarko Batić, režiser iz Sarajeva Predrag Mitrović i profesorka srpskog jezika sa Filozofskog fakulteta Istočno Sarajevo Milanka Babić.
Oni će odlučiti ko je zaslužio nagrade za najbolju monodramu i najbolju kamernu predstavu, te za najboljeg glumca i glumicu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike