Poslanik oduševio publiku

V. Š.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Poslanik oduševio publiku

MOSTAR - Predstavom "Narodni poslanik", u režiji Nikole Pejakovića, Narodno pozorište Republike Srpske u utorak se predstavilo publici na Internacionalnom festivalu komedije "Mostarska liska 2009".

Glumica Nikolina Đorđević osvojila je plaketu za najbolju glumicu u ovoj predstavi, koju žiri dodjeljuje poslije svake odigrane predstave na festivalu.

- Prvi put nastupam na "Mostarskoj liski" i ova nagrada za mene ima veliki značaj jer svako novo priznanje glumca uvijek ohrabri i potvrda je da ono što radi nije uzalud - istakla je Đorđevićeva.

Doajen Hrvatskog narodnog kazališta iz Mostara Ante Vican rekao je da je u pitanju jedan sasvim novi rukopis, nova savremenost teksta koji je početak novih srpskih osvješćenja.

- Ovo je novi pozorišni tok događanja. Riječ je o igri stare literature sa novim rukopisom. Narodno pozorište RS pokazalo je harmoniju ljudskosti, trenutka, vremena i poznavanja naših slabosti - zaključio je Vican.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.