Foto: Otvorena izložba likovne radionice
DOBOJ - Izložba četrnaestoro učesnika Likovne radionice "Tvrđava Doboj 2008" otvorena je u četvrtak uveče u Umjetničkoj galeriji Centra za kulturu i obrazovanje u Doboju.
U isto vrijeme, otpočeo je i rad treće po redu Likovne radionice "Tvrđava Doboj 2009", u kojoj učestvuje petnaest umjetnika.
- Pečat svakom gradu daju domaće snage, domaći umjetnici, a svi drugi su dobro došli. Na taj način, zapravo, gradimo nove kapacitete, kakav je slučaj i sa Dobojem. Svoje radove izlaže pet ovdašnjih umjetnika i to je velika vrijednost ove izložbe, ali i druge likovne radionice čiji su oni učesnici - rekla je otvarajući ovaj kulturni događaj pomoćnik ministra prosvjete i kulture Irena Soldat.
Svoja djela nastala prošle godine izložili su Milivoje Bogosavljević, Janoš Mesaroš, Mihailo Gligorić Gliša, Čedomir Kesić, Dragoslav Husar, Branislav Kovačević Kova, Branislav Marković, Drago Simić, Jagoda Šestić, Radoslav Todić, Drago Handanović, Branislav Višt, Savo Petković i Pavle Rističević.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike