Foto: Narodno pozorište Republike Srpske: Kolekcija -Njegoš-
BANjA LUKA - Kolekcija "Njegoš" Olje Ivanjicki biće predstavljena 5. novembra u 20 časova na velikoj sceni Narodnog pozorišta RS u Banjoj Luci.
Riječ je o kolekciji koju je poznata umjetnica Olja Ivanjicki radila u okviru beogradske modne kuće "Mona".
Direktor Narodnog pozorišta RS Rade Simović rekao je da je ovoj kući zadovoljstvo što će biti domaćin ovog kulturnog događaja.
- Čast nam je što ćemo kolekciju "Njegoš" Olje Ivanjicki predstaviti baš u Narodnom pozorištu RS - kaže vlasnik i generalni direktor "Mone" Đorđe Momirović.
Kolekciju "Njegoš" čine tri tematske cjeline, inspirisane Crnom Gorom, Srbijom, Rusijom, kao i Italijom u 19. vijeku.
Prateći Njegošev životni put Olja Ivanjicki je nastojala da dočara i raskoš ruskog dvora za vrijeme vladavine cara Nikolaja Prvog Romanova.
U realizaciji ove kolekcije osim Olje Ivanjicki učestvovali su i kreatori "Mone" Ana Leković, Mina Mirković, Mina Crnčević i Tanja Jovičić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.