Nada Macanković: Bubice osvježenje u srpskoj kinematografiji

Mirna Pijetlović
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Nada Macanković: Bubice osvježenje u srpskoj kinematografiji

Samo snimanje filmova "O bubicama i herojima" i "Četiri ruže" mi nije bilo puno naporno. Međutim, u oba filma sam imala zadatak da napravim veliku transformaciju, jer likovi nemaju veze sa mnom privatno, tako da je to zahtevalo jednu ozbiljnu pripremu.

Rekla je ovo u intervjuu "Glasu Srpske" mlada beogradska glumica Nada Macanković, koja je nedavno završila snimanje dva filmska ostvarenja. Riječ je o filmovima "O bubicama i herojima" reditelja Petra Pašića i "Četiri ruže" u režiji Vasilija Nikitovića, koje će bioskopska publika gledati premijerno sljedeće godine.

- Puno sam razmišljala i puno isprobavala, a onda je nekako sve na vreme "leglo" pred snimanje i bila sam jako opuštena. Uživala sam igrajući obe uloge - rekla je Macankovićeva.

* GLAS: Kakav ste lik tumačili u filmu "O bubicama i herojima"?

MACANKOVIĆ: To je jedna velika ljubavna priča sa puno likova. U stvari, u tom filmu ima puno ljubavnih priča koje se na neobičan način međusobno prepliću. Tako imamo priče između jednog dečaka i devojčice, nesrećnog mladića i medicinske sestre, porodice bubica, tragične ljubavi superheroja i njegove žene, zatim ljubavi između oca i sina, majke i kćerke. U poslednjem slučaju, reč je zapravo o nedostatku ljubavi i pažnje, usled čega, jednim delom, i proizilazi zloba mog lika. To je jedna izuzetno zanimljiva i neobična priča koja se događa u sveopštem očekivanju smaka sveta. U pitanju je poluanimirani, poluigrani film, nešto sasvim novo u srpskoj kinematografiji. Tumačila sam lik devojke koja ima fizičku manu i živi u sirotištu sa svojom majkom, upravnicom. Njen svet je jako skučen i mračan.

* GLAS: Ostvarili ste ulogu i u filmu "Četiri ruže". O kakvom je filmu u stvari riječ i na koji ste način gradili svoj lik?

MACANKOVIĆ: Film "Četiri ruže" je priča o mladim urbanim gradskim likovima. Priča se vrti oko toga šta su to njihovi ideali, osećanja, misli. Odnosno, postavlja se pitanje, da li ih zapravo još uvek imaju. Ili je to možda ostalo samo "negde na selu". Ja igram lik glumice Tijane, veoma ambiciozne ali i veoma poročne, a ta kombinacija ume da izazove čudne situacije.

* GLAS: Ko je od kolega sa posljednjih snimanja na Vas ostavio najveći utisak i zbog čega?

MACANKOVIĆ: Radila sam uglavnom sa kolegama koje poznajem odranije, sa nekih drugih snimanja. Prvi put sam se srela jedino sa Brankom Petrić, koja mi u "Bubicama" igra majku, i sa njom sam imala zaista divnu saradnju.

* GLAS: Radite li na nekim novim projektima?

MACANKOVIĆ: Igraću i jednu epizodnu ulogu u filmu "Sistem", koji snima mladi reditelj Momčilo Preradović. To je jedna zaista odlično napisana komedija i nadam se da će i film biti takav.

Animirani film

* GLAS: S obzirom na to da je film "O bubicama i herojima" dijelom i animirani film, kakvo iskustvo je bilo raditi takav žanr?

MACANKOVIĆ: Igrani i animirani delovi su potpuno odvojeni, tako da što se samog snimanja tiče nije bilo ničeg neobičnog. A svakako da je bilo lepo iskustvo učestvovati u takvom jednom projektu, koji do sada nije rađen na našim prostorima.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.