Na Drini ćuprija u Diseldorfu

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Na Drini ćuprija u Diseldorfu

DISELDORF - Prvo scensko izvođenje jednog od najčuvenijih djela napisanih na srpskom jeziku, "Na Drini ćuprija", uspješno je održano u Njemačkoj. Dramatizaciju romana potpisuju srpski reditelj Nikita Milivojević i Kristof Lepši. Postoji mogućnost da predstava gostuje i u Srbiji.

Premijera je bila na sceni prestižnog teatra Šaušpilhaus iz Diseldorfa. Poznati srpski reditelj istakao je da je srećan zbog uspjeha premijere u Diseldorfu jer je ovo prvo izvođenje jednog od najčuvenijih djela napisanih na srpskom jeziku.

- Reditelju nije teško da oseti kada mu je premijera uspešna - kada vidite kako publika reaguje, kada su oni koji su vas angažovali srećni zbog predstave koju imaju, glumci srećni jer igraju u toj predstavi, kada vidite kako drugi iz pozorišnog sveta reaguju - rekao je Milivojević.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.