Foto: Lari Tompson okupio ljubitelje teatra
PRIJEDOR - Predstava "Lari Tompson tragedija jedne mladosti" koju je po tekstu Dušana Kovačevića režirao Slobodan Ćustić izvedena je u petak uveče pred prepunom salom Pozorišta Prijedor.
Ćustić, kojem je ovo bio rediteljski prvenac u Republici Srpskoj, nije krio zadovoljstvo poslije premijere, jer je, kako je rekao, uspješno završen veliki i težak posao.
- Znao sam i pre petnaest dana kakva će biti predstava, ali ipak kad dođe publika to je nešto drugo. Nadam se da će ova predstava imati dug pozorišni život u ovoj kući - kaže Ćustić.
Glavnu ulogu u ovoj tragikomediji odigrao je Radenko Bilbija, koji je istakao da je Belog odigrao potpuno drugačije od svih ostalih likova do sada i da mu reakcije publike govore da je dobro uradio taj posao.
- Na zahtjev reditelja promijenio sam fizionomiju, način igranja, a lik koji sam odigrao rađen je u potpunoj redukciji što do sada nije bila osobina igre koju sam pokazivao ovdje na sceni - ispričao je Bilbija.
U predstavi igraju Željko Kasap, Darko Cvijetić, Zorica Jojić, Želimir Rivić, Dean Batoz, Jelena Seksen, Rade Stupar i Siniša Vučićević.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike