Koncert Šumanu i Šopenu u čast

Aleksandra Rajković
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Koncert Šumanu i Šopenu u čast

BANjALUKA - Beogradski pijanista Vladimir Milošević, koji je nastupao u brojnim evropskim metropolama, održao je u petak uveče koncert pred banjalučkom publikom.

Milošević, koji je nastupio u koncertnoj dvorani Banskog dvora Kulturnog centra, predstavio se Šumanovim i Šopenovim djelima.

- Odlučio sam da izvodim Šumanova i Šopenova dela, jer se ove godine obeležava 200. godišnjica rođenja ovih kompozitora. Banjalučki koncert je pretpremijera za koncert koji ću održati 18. oktobra na BEMUS-u" u Beogradu - rekao je Vladimir Milošević.

On je završio Fakultet muzičke umjetnosti u Beogradu u klasi prof. Nevene Popović, a kasnije i postdiplomske studije u istoj klasi.  Pedagoškim radom se bavi na Fakultetu muzičke umjetnosti u Beogradu.

- Mladim muzičarima je potrebna podrška organizacija koje se bave promocijom klasične muzike, kao što je Udruženje muzičkih umjetnika Republike Srpske. Bavljenje klasičnom muzikom zahteva mnogo novca koji uvek nedostaje i to bude glavni problem da se mnogi projekti završe - kaže Milošević.

On je nastupao sa Beogradskom filharmonijom, Orkestrom RTS-a, Orkestrom praške opere, Pomorskom filharmonijom, Simfonijskim orkestrom iz Porta... Početkom 2007. imao je veliku jednomjesečnu turneju po Južnoj Africi.

Organizator banjalučkog koncerta bilo je Udruženje muzičkih umjetnika Republike Srpske. 

Njujork

Vladimir Milošević je učestvovao na svim značajnim festivalima u Srbiji, BEMUS, "Mokranjčevi dani", memorijal "Isidor Bajić"...

Kao pobjednik takmičenja "Concert in Villa" u Italiji, debituje 2005. u čuvenoj dvorani "Carnegie Recital Hall" u Njujorku poslije čega je nastupao i u sali Kolarčevog univerziteta u Beogradu u ciklusu "Velikani muzičke scene - Rising Stars".

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.