Foto: Jelisaveta Orašanin: Podrška iz Banjaluke za ulogu Marije
Još kao dete sam želela da budem glumica. Porodica i prijatelji su me uvek podržavali u tome... Želja mi se polako ostvaruje. Uzor među glumcima mi je moj profesor Dragan Petrović Pele.
Rekla je ovo u intervjuu za "Glas Srpske" mlada beogradska glumica Jelisaveta Orašanin, televizijskoj publici poznata kao tinejdžerka Marija iz serije "Totalno novi talas". Jelisaveta je studentkinja Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu, ali je već zaigrala i u nekoliko pozorišnih predstava.
* GLAS: Serija "Totalno novi talas", a kasnije i film donose "Zduhač", priču o jednoj novoj generaciji, a Vi ste se pojavili zajedno sa plejadom mladih glumaca. Da li djevojka koju tumačite, Marija, ima neke sličnosti sa Vama privatno?
ORAŠANIN: Marija?! Pa to sam ja u gimnaziji.
Svaka uloga donosi malo popularnosti, a ova je meni donela divne poruke i pisma podrške mladih iz Banjaluke.
* GLAS: Igrate i u predstavi "Harold i Mod" u Beogradskom dramskom pozorištu, zajedno sa velikim imenima srpskog glumišta. Šta za Vas znači prilika da učite na sceni od proslavljenih glumaca?
ORAŠANIN: Velika mi je čast da igram u BDP-u sa tako velikim imenima našeg glumišta. Oni nesebično prenose svoja iskustva i umeća na nas mlade što mi u mojim prvim koracima mnogo znači.
* GLAS: Na kojim projektima trenutno radite i da li ulazite u neke nove?
ORAŠANIN: Završila sam snimanje filma " Zduhač" i serije "Tnt"... U Beogradskom dramskom pozorištu igram u predstavama "Harold i Mod", "U pola cene" i "Mobilni". Takođe igram u novogodišnjoj predstavi za decu sa svojom klasom i završavam fakultet. Naravno, nadam se novim projektima.
* GLAS: Šta sve danas jedna mlada glumica treba da napravi da bi uspjela u svom poslu?
ORAŠANIN: Da napravi?! Hmm... Evo recepta za uspeh:
400 g talenta, 150 g harizmatičnosti, 100 g lepote. Sve to peći četiri godine na fakultetu dramskih umetnosti. Na kraju dodati malo srećnih zvezda... i kao šlag na tortu ostati svoj!
Probajte, lako je!
Na seriji "Totalno novi talas" radilo je pet scenarista među kojima je reditelj Milorad Milinković, koji je režirao film "Zduhač". Pored Jelisavete Orašanin, u seriji igraju Nikola Rakočević, Mirka Vasiljević, Anđela Jovanović, Vujadin Milošević, Vukašin Marković, Marko Živić, Branka Pujić, Milena Vasić...
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.