Izložba autora iz 60 zemalja u Gradišci

M. V
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Izložba autora iz 60 zemalja u Gradišci

Gradiška - Fotografije sa šestog Međunarodnog salona fotografija “Banjaluka 2012” izložene su u Kulturnom centru Gradiška.

Riječ je o salonu u organizaciji Univerzitetskog foto-kino kluba Banjaluka, a postavka obuhvata fotografije autora iz raznih krajeva svijeta.

Predsjednik Salona fotografija Dragan Prole rekao je da je ovo šesta godina u Gradišci, gdje su zadržali tradiciju da u Kulturnom centru prvi izlože fotografije u novoj godini. 

- Izložba je dobila značajnu podršku, shodno broju autora, kojih je bilo 560, a imali smo oko 6.000 fotografija iz 60 zemalja širom svijeta - kaže Prole.

Prema njegovim riječima, osim slobodnih tema, ove godine su na fotografijama zastupljene teme arhitekture, portreta i još mnogo zanimljivih motiva.

Umjetničke radove sa šestog Međunarodnog salona fotografija “Banja Luka 2012” publika u Gradišci moći će da pogleda sljedećih dvadesetak dana.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.