Hit predstava: Mima Karadžić, Goran Šušljik i Staša Nikolić u komediji "Anđela"

Rajko Vuković
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Anđela Foto: Promo | Anđela

BANjALUKA – Ljubitelji teatra u gradu na Vrbasu imaće priliku da u utorak, 17. marta, uživaju u gostovanju Beogradskog dramskog pozorišta.

Predstava "Anđela", u kojoj glavne uloge tumače popularni glumci Mima Karadžić, Goran Šušljik i mlada Staša Nikolić, biće izvedena u Pozorišnoj sali Obilićevo (sala Gradskog pozorišta "Jazavac") sa početkom u 20 časova.

Susret nespojivih svjetova u bolničkoj sobi

Ova romantična komedija donosi priču o dvojici naizgled potpuno različitih ljudi koje životne okolnosti spajaju na neobičnom mjestu. Radnja prati univerzitetskog profesora i vlasnika pečenjare koji se igrom sudbine nađu u istoj bolničkoj sobi. Iako na prvi pogled pripadaju suprotstavljenim društvenim slojevima i imaju različite poglede na svijet, njihov prisilni zajednički boravak otvara vrata za niz duhovitih i emotivnih situacija.

Medicinska sestra kao most prijateljstva

Ključna figura u ovom trouglu je mlada medicinska sestra Anđela, koju tumači Staša Nikolić. Uz njenu pomoć, dva glavna lika, koje maestralno igraju Karadžić i Šušljik, polako skidaju svoje društvene maske. Kroz dijaloge pune humora, ali i životne mudrosti, oni otkrivaju da ih povezuje mnogo više stvari nego što su mogli i da zamisle, te da su ljudske potrebe za razumijevanjem i bliskošću univerzalne.

Spoj iskusnih glumačkih imena i vrhunske produkcije Beogradskog dramskog pozorišta garantuje kvalitetan kulturni događaj. Ulaznice za ovu premijernu izvedbu u Banjaluci već su u prodaji na biletarnici Gradskog pozorišta "Jazavac".

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.