Foto: Nova poetika promo
| Srđan Marjanović/Photo
Legendarni kantautor Srđan Marjanović predstavio je na ovogodišnjem Beogradskom sajmu knjiga svoj peti roman "Zajedno", izdan u izdavačkoj kući Prometej.
Istovremeno je objavio i novi singl i spot "Zajedno", snimljen u saradnji sa hrvatskim producentom Branom Likićem, osnivačem festivala Kantarion.
Roman "Zajedno" istražuje duboke teme:
"Kroz roman se provlače strah i mržnja, ona najgora, ružna, međunacionalna, bol i ljubav, koja nedostaje njegovim junacima. Za tu ljubav, Marjanović se uporno bori u svojim pesmama više od 50 godina. Njegov arsenal naoružanja u ratu koji vodi u ovoj knjizi su dobrota, osmeh i emocije." – navodi se u zvaničnom opisu.
Radnja počinje na festivalu Kantarion, čime se knjiga i muzika tematski povezuju.
Pjesma "Zajedno" snimljena je u produkciji Brane Likića, poznatog po međunarodnom kantautorskom festivalu Kantarion. Spot prati emocionalnu nit romana, naglašavajući poruku jedinstva i ljubavi.
Marjanović, sa više od 50 godina karijere, nastavlja da spaja književnost i muziku u jedinstven umetnički izraz.
Kao jedan od najuticajnijih kantautora sa prostora bivše Jugoslavije, Marjanović je poznat po pjesmama koje nose snažnu društvenu i emocionalnu poruku. "Zajedno" je njegov peti roman, dok singl predstavlja nastavak borbe za empatiju kroz umjetnost.
Pratite Srđana Marjanovića i Branu Likića na društvenim mrežama za najave koncerata i književnih večeri.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.