Foto: Pariski mjuzikl u čast Edit Pjaf
Pariz - Glavni grad Francuske juče je obilježio 50 godina od smrti čuvene šansonjerke Edit Pjaf, javile su agencije.
U čast legende francuske šansone albume objavljuju pjevačice Mirej Matje i Patrisija Kas, a u novembru 2013. će na sceni Bobino biti postavljen mjuzikl "Les Amants d'un jour ", po šansoni Edit Pjaf.
U Parizu bi krajem godine ponovo na repertoaru trebalo da se nađe mjuzikl "Pjaf, život u ružičasto-crnom" Žaka Pasisa, u postavci glumca Alena Delona, bliskog prijatelja slavne pjevačice.
Patrisija Kas će početi svjetsku turneju posvećenu Edit Pjaf, a nastupi su planirani u 150 gradova, uključujući i gostovanje u Južnoj Koreji. Muzička izdavačka kuća EMI objaviće boks-set - 13 diskova sa više od 200 šansona i dva koncertna snimka Edit Pjaf iz londonskog "Karnegi" hola.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.