Foto: Tomislav Jagar
| Edo Majka/Orkestar HRT-a
ZAGREB - Jedan od najuticajnijih hip-hop autora u regionu, Edo Majka, nastavlja da pomjera granice vlastitog zvuka novim singlom "Trpaj", koji je objavljen u saradnji sa Džez orkestrom HRT-a.
Pjesma dolazi kao novo poglavlje hvaljenog studijskog albuma "I Like to Dance", ambicioznog projekta koji je tokom proteklih mjeseci izazvao snažne reakcije publike i kritike. Muziku za numeru "Trpaj" potpisuju Dražen Kvočić i Edin Osmić, poznatiji kao Edo Maajka, dok je za tekst zaslužan sam Maajka. Aranžman pjesme potpisuje Miron Hauzer, dirigent i umjetnički rukovodilac Džez orkestra HRT-a, koji je cijelom projektu dao novu dimenziju kroz raskošne big bend aranžmane i moćnu koncertnu energiju.
Pjesma "Trpaj" inače je originalno objavljena na albumu "Stig’o ćumur" koji je krajem marta proslavio 20. rođendan od izlaska.
Autor je objasnio kako je ova numera zapravo nastala i šta za njega predstavlja u karijeri.
-Numera "Trpaj je jedna od meni najdražih pjesama, napisana za album “Stig’o ćumur” 2006. i dandanas je jedan od vrhunaca mog svakog koncerta. Kad mi je Daš pustio bit u svom malom crnom Kliju, smorio sam ga da imam tekst i da moram to snimiti što prije. Policija je u vrijeme 90-ih znala biti nemirosrdna, tu spominjem i Samobor i događaj s jednog od pank i HC festivala, te standardna legitimisanja i prekopavanja džepova i naravno trpanja u maricu. Generacija zna i pamti o čemu pričam. Ta sinergija s Dašom je obilježila veliki dio moje karijere i na ovoj pjesmi se ponajbolje osjeti. Aranžman za Džez orkestar je radio Miron Hauzer i odličan je, jako dinamičan, baš onakav kakve volim. Solo Janka Novoselića na bubnju je odin od najboljih momenata albuma, nadam se da će vam se svidjeti kao nama svaki put kad je sviramo", istakao je Majka.
Album "I Like to Dance", sniman i miksan u studijima HRT-a tokom protekle godine, nastao je kao rezultat saradnje Ede Maajke i Džez orkestra HRT-a e predstavlja jednu od najupečatljivijih muzičkih saradnji domaće i regionalne scene posljednjih godina.
Singl "Trpaj" prati i vizuelni upečatljiv animirani spot iza kojeg stoji autorica Hana Tintor, zaslužna za dizajn, režiju i animaciju, dok je na animaciji sarađivala i Anja Kundić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.